Her Öğretmen İnovatiftir!

by Burcu Aybat

Bu değişim aynı zamanda yaratıcılığı, inovasyonu, eleştirel bakışı ve üretimi beraberinde getiriyor. Peki bu heyecan verici yüzyıla çocuklarımızı nasıl hazırlayacağız? Topluma, içinde bulunduğu ortama ve kendine yön veren, teknolojinin sunduğu fırsatları üretime ve inovasyona dönüştüren, küresel meselelere kafa yoran ve çözüm üreten bir nesil nasıl yetişecek? İşte elinizdeki bu kitap, yenilikçi öğrenme ve öğretme yaklaşımlarını uygulayarak çocuklarımızı geleceğe hazırlamanın yollarını arıyor. 

Her öğretmen inovatiftir!

Bu kitabı inovatif öğretmenlerden ilham alarak dünyayı yaşanılacak daha iyi bir yere dönüştürebilme umuduyla yazdım. İnovatif öğretmenlerin iyiliği, evrensel değerleri ve mutluluğu dünyaya yayacak değişimin öncüleri olacağına inancım sonsuz. 

Öğretmenleri, bu kitaptaki yolculuğa çıkarak çocuklarımızı yaratıcı olmaya, risk almaya, liderlik etmeye, girişimci olmaya davet edecek fırsatları ekosistemlerinde yaratmaya çağırıyorum. İnovasyon ve teknoloji üreten bir nesil yetiştirmek için çocuklarımızın önüne son teknolojileri yığmak artık yeterli değil, püf noktası ise aslında zihinlerimizde ve bakış açımızda.

Geleceği kodlayan bir gençlik! 

Geleceği Kodlayanlar kitabım ilk olarak Ekim 2018’de yayımlandı. Kitapta, okullara ve öğretmenlere yönelik pek çok etkinlik ve strateji bulabileceğiniz gibi ebeveynlere yönelik de örnekler ve tavsiyeler okuyacaksınız. İçinde pek çok gerçek öykünün de yer aldığı bu kitabın ana fikrini daha hızlı yaymak için Geleceği Kodlayanlar’ısizler için özetlemeye karar verdim. Elinizde tuttuğunuz bu mini versiyon aslında siz yeni nesil okuyucular için geleceğe bir kapı açıyor. O kapıdan girdiğinizde daha fazlası olduğunu göreceksiniz. 

Kitabın güncel, yaşayan ve okuyucuların paylaştıkça geliştirdiği bir yapısı olsun istedim. #geleceğikodlayanlar ve 

#heröğretmeninovatiftirhashtaglerini kullanarak kitapla ilgili düşüncelerinizi ve alıntılarınızı paylaşabilirsiniz.

Ne duruyorsunuz? Haydi okumaya başlayın ve siz de o inovatif öğretmenler arasında yerinizi alın.

İÇİNDEKİLER:

İnovasyon Kültürü Oluşturun

Liderlik Programını Hayata Geçirin

Yaratıcılığı Ateşleyin

Kişisel Gelişimi Destekleyin

Değişimin Öncüleri Olun

Girişimciliği Teşvik Edin

You may also like

Leave a Comment